Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Dowiedz się, w jaki sposób hormony oddziałują na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Sprawdź, jak dbać o swoje jądra, gdyż odpowiednia troska im poświęcona zapewni ci zdrowie i tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron panuje

Najistotniejsze przeobrażenia, przez które przechodzi twój organizm, wywoływane są przez testosteron oraz zmiany jego ilości w ciągu życia.

Na początku w brzuchu matki

Sposób połączenia się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopczyk lub jako levitra dziewczynka. Płód posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X oraz jednym chromosomem Y – narodzi się płci męskiej. Jeśli płód jest płci męskiej, wtedy chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i zapoczątkowuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w embrionie jądra zaczynają produkować testosteron, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Pokwitanie

U chłopców pokwitanie to czas, w którym zachodzi rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który startuje pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa 4 lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) oraz hormon luteinizujący (LH) pobudzają tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu prowadzi do rozmaitych zmian w organizmie i zachowaniach chłopca, który w końcu staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, cały czas trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to skutek pracy testosteronu. Innym objawem działalności testosteronu jest pojawienie się włosów w kilku częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego oraz temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj levitra tanio